Türk Sanayinin Lokomotif Şirketi Hidromek

hidromek1

 

Hidromek’in çok mütevazi bir başlangıç hikayesi vardır. Aile şirketi, tarım traktörlerine uygun hidrolik silindirlerle kazıcı ve yükleyici ekler yapmak için küçük bir atölye olarak Sn.Hasan Basri Bozkurt Tarafından 1978 yılında kurulmuştur.

1986 yılında ilk Hidromek fabrikası Ankara’da inşa edilmiş

1989 yılında ilk tamamen Türk iş makinası HMK80 üretilmiştir. 1990 yılında HMK100 Serisinin üretimine ertesi yılda HMK100S dünyanın ilk tüm tekerleden çekişli makinası olarak üretimini devam ettirdi. Küresel bir büyüme yaşayan şirket 1996 yılında ikinci fabrikasınıda yine Ankara’da inşa etmiştir. 1998 yılında şirket tüm kalite sertifikalarınıda alarak ertesi yıl ihracat programını başlatmıştır. 2002 yılında HMK 220LC paletli ekskavatörleri üretmeye başlamıştır. Kitlesel bir büyüme yaşayan şirket iş makinası yelpazesini genişletmeye devam ediyor.


İngilizlerin türk lokumu olara nitelendirdiği, türk makina sektörünün en hızlı balığı olarak seçilen, 5 kıtada 50 ülkeye ihracat yapan %100 yerli sermayesi ile 180 bin metre kare üretim tesisleri, türkiyenin en geniş servis ağı, en büyük yedek parça stokları ve dünya standartlarında üretimi ile türk sanayinin lokomotif şirketlerinden biri konumundadır.

Cincopa WordPress pluginBenzer Yazılar:


Bir yorum bırakabilirsiniz

Yorum Bırakın