İş makinasında kullanılabilecek el tipi hidrolik ekipmanlar

hidrolik-paket

İş makinalarında, hareket dahil birçok unsur hidrolik güç vasıtasıyla sağlanır. Bu güçle bazı ataşmanları kullanabiliyoruz. Peki başka neler yapabilirsiniz, işlerimizi kolaylaştıracak, düşük maliyetli bir çok el tipi hidrolik ekipman bulunmaktadır. Bu ekipmanlar hem size artı değer katacak hemde kullanımını çok seveceksiniz.

 

El tipi hidrolik ekipmanları; ekskavatör, lastikli yükleyici, mini iş makinası, kamyon, traktör ve hatta, asfalt sericinizde bile kullanmanız mümkündür. Kırma, kesme, delme, çakma gibi birçok işi bu küçük ve güçlü ekipmanlarla kolayca yapabilirsiniz. Boyutları dolayısıyla kolayca taşıyabilir ve muhafaza edebilirsiniz. Makinanıza koyacağınız bir sandık içerisinde ekipmanlarınızı heran kullanıma hazır bekletebilirsiniz.

Herşey çok güzel, peki bu heyacan verici sistem nasıl kurulur ve hangi ekipmanları kullanabiliriz. Piyasadaki en geniş hidrolik ürün seçeneğine sahip Atlas Copco ekipmanlarını birlikte inceleyelim.

.
Debi Bölücü ve Hortum
Debi bölücü iş makinanızdaki hidrolik basıncı ve yağ akış debisini, el tipi ekipmanımızı çalıştıracak seviyeye düşürmemize yardımcı olur. 7-12 ve 20 metreye kadar hidrolik hortum tercih ederek, değişik iş sahalarında çalışma ortamı sağlamamız mümkündür.

 

 

 

Hidrolik Kırıcı
En çok kullanacağımız ekipmanların başında gelmektedir. 10 kg dan 40 kg’a kadar, geniş ürün seçenği ile müthiş bir kırım gücüne sahiptir.

 

 

 

Hidrolik Kesici
işlerinizi kolaylaştıracak bir diğer ekipman ise kesicidir. Asfalt, beton, boru, demir gibi birçok kesim işinizde kullanabilirsiniz.

 

 

 

Hidrolik Dalgıç Pompa
Bu hafif, kompakt hidrolik çamur pompası ile dakikada 2 tona yakın atığı pompalamanız mümkündür.

 

 

 

Karot Makinası
Bu el tipi karot makinası ile 200mm çapa kadar olan delikleri kolaylıkla delebilirsiniz.

 

 


Kullanabileceğimiz diğer hidrolik ekipmanları ise, kaya delici, direk ve çit çakıcı, direk sökücü, çukur kazma makinası gibi sıralayabiliriz. Teknik değerler ve ayrıtılı bilgi için Atlas Copco‘nun ilgili sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Evet, artık sizde bu ekipmanlardan işiniz için en uygun olanları seçip sisteminizi kurabilirsiniz.  Hepinize güvenli çalışma ortamları ve işlerinizde kolaylıklar dileriz…

 Benzer Yazılar:


Bir yorum bırakabilirsiniz

Yorum Bırakın